Historické hračky ze sbírky Milady Kollárové

Historické hračky ze sbírky Milady Kollárové

Stálá výstava historických hraček ze sbírky brněnské výtvarnice Milady Kollárové.

Měnínská brána, někdejší součást brněnského městského opevnění má novou úlohu, střeží nyní svět historických hraček a otevírá své dveře pro malé i velké návštěvníky. Dospělé zve do světa milých vzpomínek na dětství a dětem vypráví o hračkách rodičů a prarodičů.

Návštěvníci se zde mají skutečně na co těšit, tuto unikátní sbírku hraček vybudovala její majitelka v uplynulých 15 letech a dnes svým rozsahem patří k nejrozsáhlejším sbírkám hraček u nás.  Sběratelka dává přednost hlavně českým hračkám, a tak zde najdeme hračky od známých firem Schovanek, Hamiro, Merkur a mnoha dalších. 

Expozice je rozdělena do dvou částí – hry a hračky pro děvčata a pro chlapce. Obě dvě části Vás překvapí rozmanitostí a růzností. Děvčata jistě rády nahlédnou  do světa věčně mladých "Nestárnoucích panenek" a potěší je velké množství vystavených kočárků, pokojíčků a nádobíčka.  Chlapecká i mužská část diváků si přijde na své při prohlížení  autíček, vláčků, modelů, stavebnic dřevěných, kovových...
Na ty nejmenší pak čekají dětské pokojíčky, kuchyňky, ložničky a obchůdky v množství, ze kterého přechází zrak.

A mimo toho všeho zde naleznete i mnoho her stolních, venkovních, společenských, hraček plechových, pohyblivých, hraček z textilu, hraček lidových, stavebnic, koníčků, figurek, zvířátek; loutkových divadel, všechno ani není možné zde vyjmenovat...

 V samém závěru si můžeme prohlédnout i malou fotogalerii Dítě s hračkou.

Expozice byla otevřena v roce 2010, po velice úspěšné, společně připravené výstavě na Hradě Špilberku pod názvem Hračky nestárnou,  která se konala v roce 2007.

Evropská unieRegionální operační program JihovýchodJihonoravský kraj