Ty největší poklady z dětství

Ty největší poklady z dětství

Vzpomínky na dětství v krásném stavu

Sběratele potká někdy velký „úlovek" v podobě nádherných starých hraček.

V tomto případě hraček z 50. let 20. století. Úžasně zachované hračky jsem získala od sourozenců středního věku z Brna. Oba, sestra i bratr, jsou velcí milovníci historie a pro svoji zálibu doslova žijí. Odrazem jejich hlubokého vztahu k historii byla i péče o hračky z dětství, kterými je štědře obdarovali rodiče. Hračky zůstaly dodnes v bezvadném stavu.

Kdo z nás se může poklady svého dětství pochlubit?

Pořádkumilovné maminky předávají většinou hračky svých odrostlých ratolestí buďto jiným malým dětem v rodině, nebo transportují hračky rovnou do kontejneru. Zvláště v dnešní době malých panelákových bytů, kdy se hraje o každičký centimetr v těsném prostoru. Raději nedomýšlet, co tento nekompromisně racionální přístup nadřazující pořádek nad vztahem dítěte k jeho milované hračce, udělá s jeho dušičkou!

Doklad o tom, s čím si dítě hrálo, zůstává v lepším případě pouze na fotografii. I mně se bohužel nezachovala z dětství jedna jediná hračka. O to více mě těší, že se moje sbírka hraček mohla obohatit o exempláře, které čekaly na své znovuobjevení přes padesát let!                           

Evropská unieRegionální operační program JihovýchodJihonoravský kraj